Czytaj także: Jelenia Góra Wałbrzych

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  REKLAMA 
Poniedziałek, 23 września 2019 Godz.: 03:28:01 Imieniny: Bogusława, Linusa, Liwiusza, Tekli Czytających: 777 Niezalogowany

Wiadomości, REGION

Jak budowa domu – to tylko z Coloseum Pro

Środa, 11 września 2019, 09:56, ostatnia aktualizacja: 2019-09-12 10:52
red
Miej świadomość
Co wpływa do Wisły? 

Polska Czwartek, 11:50
12 września 2019

 
Najnowsze ogłoszenia
Sprzedam dwie stare lampy naftowe
Opiekunka Hamburg od 06.10.2019
Miód z przydomowej pasieki
Miód z przydomowej pasieki
Miód z przydomowej pasieki
Sprzedam stolik okrągły szklany brązowy
Buty reebok
Spacerówka kinder krat
Buty dziewczęce puma
Krzesełko do karmienia
Praca w sklepie zoologicznym
Wózek 3w1
Opel Astra
Narożnik rozkładany fotel i 2 pufy
Sprzedam wózek inwalidzki
Biurko
Kupię auto do 3000 zl może być do drobnych napraw
Sprzedam lampkę zapachową-piesek
AT Fresh Mobilne czyszczenie tapicerki
Za darmo - kuchenka gazowo-elektr.

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Fot. użyczone

Z Marcinem Drzewieckim rozmawiamy o nowoczesnej technologii budownictwa, która przywędrowała do nas z Norwegii, a coraz częściej jest stosowana w naszym regionie.

Skąd pomysł, żeby u nas, w naszym regionie, stosować tę akurat metodę budownictwa, od kiedy się tym zajmujecie, gdzie powstają pierwsze budowy, a gdzie będą kolejne?


Marcin Drzewiecki: Tak naprawdę pomysł na budowy wziął się 3 lata temu, kiedy sam szukałem rozwiązania na budowę własnego domu. Zacząłem analizować koszty i rozważać, który z materiałów jest najlepszy oraz jakimi sposobami budować. Oczywiście nie od początku wszystko było dla mnie jasne, dopiero po dogłębnym zrozumieniu pewnych schematów i pewnych właściwości materiałów, podjąłem decyzję o budowie z keramzytu. Wpływ na to miało kilka czynników. Dwoma najważniejszymi czynnikami były: szybkość budowy - ja osobiście sprzedałem mieszkanie i czas który mi został do wybudowania domu był jak najmniejszy, więc musiałem zrobić coś szybko dobrze i oczywiście w miarę tanio i to mi wszystko dawała właśnie budowa domów z gotowych elementów keramzytowych. Rozważałem też i dużo się mówiło o domach drewnianych. Ja natomiast nie byłem do końca przekonany, czy aby na pewno chcę dom drewniany, jednak gdzieś tam we mnie przeświadczenie jest, że jednak murowany dom, który jest odporny na wszystkie ewentualne czynniki atmosferyczne, jest domem bezpiecznym i dlatego przekonywał mnie bardziej dom keramzytowy i który ma świetne właściwości. Ten drugi czynnik, czyli cena, jest oczywiście bardzo istotnym elementem, ponieważ zyskując tak naprawdę w dzisiejszych czasach czas, zyskujemy również cenę, oczywiście w budowie domów nie ma jednej ceny standardowej, dlatego my przygotowaliśmy gotowy produkt. Na naszej stronie internetowej można zobaczyć danego rodzaju budynek, który budujemy za kwotę 249 000 zł. Jest to budynek w stanie wysoko deweloperskim z położonymi gładziami od środka, rozciągniętymi wszelkimi instalacjami, ogrzewaniem podłogowym, zrobioną elewacją zewnętrzną, wszelkie drzwi i okna są wstawione, więc jest więc jest to cena ostateczna, która tak naprawdę jest bardzo korzystną ceną. Dodam, że klient kupując dom kupuje no mówiąc też kolokwialnie, święty spokój, ponieważ my osobiście dopilnujemy mu wszystkiego i tak naprawdę podpisanie umowy wiąże się z tym, że w niedalekiej przyszłości klient odbiera klucze do swojego wymarzonego domu. Dodam jeszcze tylko, że oczywiście na stronie internetowej są przykładowe projekty i ceny domów, które w podanej cenie robimy. Wykonujemy również indywidualne projekty, natomiast sprawa w takich sytuacjach już jest troszkę bardziej skomplikowana i ceny, z uwagi na różną architektoniczną budowę, się różnią

Czym różni się ta technika od tradycyjnych metod i skąd do nas przybyła? Na czym polega zaleta tego produktu?

Marcin Drzewiecki: Różnice, które wynikają z budowy i z technologii, są na miarę XXI wieku. Tak naprawdę największą różnicą są ściany, które przyjeżdżają w gotowych elementach, są dokładnie precyzyjnie na etapie konstrukcyjnym, jeszcze architektonicznym, planowane, następnie montowane już tylko na placu budowy. Montaż przebiega dosyć szybko, dosyć sprawnie i co najważniejsze bardzo solidnie i tutaj oczywiście każdy kto rozpoczyna przygodę z budownictwem domu wie, że prefabrykaty są tak naprawdę idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie ma pomyłek na zasadzie, że jedna ściana jest krzywo, druga też nie do końca prosta, ponieważ one są sprawdzane i odmierzone na etapie produkcyjnym i po prostu jeżeli nawet trafi się jakiś feler, to nie jest wypuszczany dalej za fabrykę, natomiast w tradycyjnym budownictwie no różnie to bywa, różne słyszeliśmy opowieści o nie do końca właściwie dobranej ekipie budowlanej, z którą były same problemy. W prefabrykatach taka sytuacja jest niemożliwa, ponieważ wszystko jest robione w fabryce, gdzie są specjalne odlewy, więc tutaj nie ma jakiejś pomyłki. Podkreślę tu drugi raz, że dodatkowym czynnikiem, który przemawia za tą formą budowy, jest czas. Standardowo postawienie ścian domu zajmuje nam około dwóch dni, więc jest to czas, który tak naprawdę w większości przypadków tradycyjnym ekipą służy do rozłożenia sprzętu i pomiarów. My natomiast w 2 dni zostawiamy już gotowe ściany przygotowane pod konstrukcję dachową, którą też później robimy z prefabrykatów, natomiast tak naprawdę o całym mechanizmie tego można było bardzo dużo mówić i każdy element omawiać bardzo szczegółowo, natomiast myślę, że takie już szczegółowe rozmowy to przy indywidualnych rozmowach z klientami, czy potencjalnymi nabywcami się prowadzi, ponieważ temat jest tak naprawdę bardzo szeroki i budowa domu musi być bardzo przemyślana, a zawsze rodzą się jakieś pytania, na które z przyjemnością ja czy moi pracownicy odpowiedzą.

Szybkość budowy robi wrażenie. Budujecie od A do Z ze wszystkimi mediami i pozwoleniami?

Marcin Drzewiecki: Tutaj chciałbym zaznaczyć, że tak naprawdę w dzisiejszych czasach, jak ja to zwykle mówię swoim klientom, że budowa domów to jest 21 wiek, ponieważ czas realizacji to jest kilka dni na poszczególne etapy. Natomiast dokumentacja no to jeszcze tak troszkę żartobliwie mówiąc jest średniowiecze i my też wychodzimy z pomocna dłonią, ponieważ mamy już utarte pewne ścieżki, pewne schematy, gdzie pewne rzeczy można przyspieszyć, dlatego w swojej ofercie mamy kompleksową obsługę zarówno pod kątem dokumentacji, pod kątem architektury oraz wszelkich innych czynności, które są niezbędne do pozwolenia na budowę czy później odbioru budynku.

Porozmawiajmy o terenach inwestycyjnych. Kto ma szansę na budowę – trzeba posiadać własne tereny czy Wy macie takie tereny? Jakie warunki musi spełnić ewentualny klient?

Marcin Drzewiecki: Jeżeli chodzi o tereny inwestycyjne, to może od tego zacznę, że pomagamy całą dokumentację przygotować pod budowę domu łącznie z pozwoleniem na budowę i innymi elementami, które wchodzą w grę, a ich jest tak naprawdę bardzo dużo i nie chcę tutaj teraz na nich się skupiać. Natomiast pomagamy również w doborze działki. Raz że posiadamy własne tereny, które możemy zaproponować do sprzedaży, natomiast nawet jeżeli ktoś już ma wypatrzoną działkę, to pomagamy i oceniamy tę działkę pod kątem funkcjonalności, czy prawa przestrzennego. Oczywiście te usługi są z naszej strony całkowicie bezpłatne.

Cena – dlaczego taka a nie inna?

Marcin Drzewiecki: Jeżeli chodzi o cenę, to cena jak w każdym przypadku musi być atrakcyjna. Oczywiście to też nie jest tak, że budując z prefabrykatów nagle dom murowany wychodzi połowę taniej. To nie jest tak do końca, ponieważ ja zawsze namawiam klientów, aby zainwestowali w porządne szyby, w porządne drzwi oraz ocieplenie stropu i ścian, bo to później skutkuje mniejszymi kosztami ogrzewania. Z moich wyliczeń wynika, że budowanie z keramzytu przy lepszych właściwościach fizycznych ścian keramzytowych wychodzi około 10 do 15% taniej niż budowa tradycyjnymi metodami.

Więcej informacji na stronie: www.domy-coloseumpro.pl
Następna wiadomość Aktualności 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Świdniczka - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Świdniczka poleca
   
  Najczęściej czytane komentowane
  10 30
  10 30
  Najnowsze wiadomości
  Pierwszy w regionie Pierwszy w regionie 

  Strzegom Niedziela, 15:25
  22 września 2019

  Nowoczesna i efektywna gospodarka odpadami to jedna z wizytówek Strzegomia. Oddział ENERIS Surowce we...
  Wybiorą radę 

  Świebodzice Niedziela, 15:23
  22 września 2019

  8 października 2019 r. odbędą się w Świebodzicach wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej.
  Mobilna zbiórka Mobilna zbiórka 

  Świebodzice Niedziela, 15:20
  22 września 2019

  W środę (18 września) na świebodzickim Rynku tradycyjnie stanął mobilny punkt poboru krwi.
  Zlekceważył zakaz Zlekceważył zakaz 

  Świebodzice Piątek, 13:07
  20 września 2019

  Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali 19–letniego...
  Prowadził po psychotropach Prowadził po psychotropach 

  Świdnica Piątek, 13:03
  20 września 2019

  Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali kierującego u...
  Nowe pracownie Nowe pracownie 

  Strzegom Piątek, 13:14
  20 września 2019

  Zakończył się montaż dwóch nowoczesnych pracowni językowych w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana...
  Terapia zajęciowa Terapia zajęciowa 

  Świdnica/Mokrzeszów Piątek, 13:12
  20 września 2019

  W Teatrze Miejskim w Świdnicy, odbyły się uroczystości 20 lecia działalności Warsztatów Terapii...
  Uroczystości "Lwowiaków" 

  Świdnica Piątek, 13:11
  20 września 2019

  18 września, na cmentarzu przy ulicy Brzozowej, odbyły się uroczystości rocznicowe związane z 99...
  Spacer z amfetaminą Spacer z amfetaminą 

  Jaworzyna Śląska Piątek, 13:05
  20 września 2019

  Policjanci Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie...
  11 kolizji i 3 wypadki 11 kolizji i 3 wypadki 

  Świdnica/powiat świdnicki Piątek, 12:26
  20 września 2019

  Każdego dnia przyczyną wypadków, kolizji do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura,...
  Zobacz więcej artykułów
   
  Redakcja
  Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Napisz do nas na redakcja@swidniczka.com
   
   
  Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Regulaminy 
  © 2002-2019 Swidniczka jest znakiem należącym do Highlander's Group.
  WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
  Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | Logo